Müşteri Hizmetleri: 0 216 479 21 10

Sosyal Sorumluluk

"Bir Adım Attık" kampanyası dahilinde 100 devlet okulunun dezenfektanı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Unifab tarafından başlatılan kampanyaya, bir okulun dezenfektanını üstlenerek katılmak isteyenlere de destek verilecek.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda can alan salgınlara karşı yapılan korunma çalışmalarında, özellikle devlet okullarında yapılanların yetersiz kalması üzerine harekete geçen Fabeks Kimya, antibakteriyel hijyen ürünleri markası Unifab ile bir ulusal kampanya başlattı. Kampanya dahilinde özellikle az gelişmiş bölgelerde kalan ve domuz gribi başta olmak üzere genel hijyen konularında yeterli önlemi alma konusunda zayıf kalan 100 devlet okulunun ücretsiz olarak dezenfekte edilmesi amaçlanıyor.

Sağlıklı bir nesil yetiştirmede "kişisel hijyen"in öneminin büyük olduğunu belirten Unifab Genel Müdürü Hediye Taşkın Eryılmaz, "Bu düşünce ile yola çıkarak, geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda eğitim görmelerini istedik. Son dönemde yaşanan salgının ardından özellikle okullarımızda çok sayıda çalışma yapıldı. Ancak, yaptığımız araştırmalar sonucu özellikle az gelişmiş bölgelerde kalan devlet okullarında yapılan çalışmaların yetersiz kaldığını gördük. Biz de her şeyi devletten beklememek gerektiğine karar vererek 100 okulumuzun dezenfektesini üstlenme kararı aldık. Çocuklarımıza tehlikeli virüs ve bakterilerden arındırılmış bir ortam sağlamak istiyoruz" dedi.

İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle ortak hareket ederek dezenfekte işlemlerine başladıklarını söyleyen Eryılmaz, "Küçükköy Anadolu Meslek Lisesi’nde yaptığımız çalışma ile kampanyamıza start verdik. Bu kampanyayı ülke genelinde gerçekleştirmek istiyoruz. Bulundukları bölgelerde okullarını dezenfekte ettirmek suretiyle kampanyamıza katılmak isteyenlere de ayrıca destek vereceğiz" dedi.

Ürettikleri antibakteriyel dezenfektanların piyasadaki diğer ürünlere göre çok daha uzun süreli koruma sağladığını da vurgu yapan Eryılmaz, bir okulun ayda iki kez dezenfekte edilmesinin sağlıklı bir ortam için yeterli olabileceğini de ifade etti.

 

Referanslarımız

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Tüm Referanslarımız
Yukarı çık
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.